TURYSTYKAWażnym atutem w ożywieniu gospodarczym gminy Raciążek może stać się rozwój turystyki i rekreacji, dla których na obszarze gminy nie brak naturalnych i historycznych warunków. Określają je bogata w wydarzenia przeszłość i geograficzne położenie.
Mamy tu godne uwagi ruiny zamku, dawniej rezydencji biskupów kujawskich, kościół z przełomu XVI/XVII wieku oraz wiele przedmiotów, mogących stanowić niezbędne minimum do zorganizowania regionalnego muzeum.
Z krawędzi Wysoczyzny Kujawskiej roztacza się piękny widok na pobliski Ciechocinek i meandrującą w dali Wisłę. Przebywający w Ciechocinku kuracjusze w sanatoriach i innych obiektach, stanowią potencjał licznych turystów, zainteresowanych w zwiedzaniu tych miejsc.
Dodatkowym wykładnikiem atrakcyjności może być propogowana różnorodność biologiczna i ekologiczna występujaca w strefie otaczającej Raciążek.
Jednak same ruiny zamku oraz piękne widoki nie spowodują napływu turystów. Współczesna turystyka wymaga odpowiedniej oprawy i zaplecza gospodarczego, kulturalnego i organizacyjnego. Dziś turystyka łączy się z rekreacją i rozrywką.
Zapewne znajdą się chętni do zainwestowania w budowę obiektów gospodarczych i rozrywkowych, bez których trudzno będzie przyciągnąć współczesnego turystę i wczasowicza do zwiedzania ciekawych widoków i historycznych miejsc.

metryczka


Wytworzył: praca zbiorowa (25 listopada 2003)
Opublikował: Rafal Sikorski (25 listopada 2003, 12:11:21)

Ostatnia zmiana: Rafal Sikorski (27 października 2004, 11:06:32)
Zmieniono: korekta

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 9747