Komunikat - silne mrozy

Komunikat


    W związku z prognozami przewidującymi utrzymanie się fali mrozów, Wójt Gminy Raciążek informuje mieszkańców gminy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w związku z zagrożeniami wywołanymi falą silnych mrozów, takimi jak wychłodzenie organizmów ludzi i zwierząt, przebywających na wolnym powietrzu.
    Istnieje zagrożenie wystąpienia odmrożeń i zamarznięć. Możliwe jest także zamarzanie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych.
    W związku z powyższym tut. organ apeluje o uwrażliwienie się na osoby potrzebujące pomocy w tym szczególnym okresie jakim jest okres zimowy. Licząc na wrażliwość mieszkańców gminy wierzymy, że nikt nie przejdzie obojętnie obok osoby bezdomnej, czy osoby będącej pod wpływem alkoholu.
    Prosimy o informacje o potrzebujących pomocy w szczególności o osobach niepełnosprawnych, a także starszych nieopuszczających mieszkań.
     Prosimy o zainteresowanie się sąsiadami w razie potrzeby powiadomienie odpowiednich służb o konieczności udzielenia pomocy.
    Informujemy ponadto, że niewłaściwe używanie urządzeń grzewczych – piecyków, farelek itp. niesie poważne zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla, czadem. W przypadku wątpliwości co do stanu technicznego piecyków nie należy ich używać.
    Zgłoszenia w należy kierować do Urzędu Gminy  w Raciążku i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciążku do sołtysów poszczególnych sołectw.


                                                                               Wójt Gminy
                                                 Wiesława Słowińskametryczka


Wytworzył: Wójt Gminy Raciążek (3 lutego 2012)
Opublikował: Przemysław Buchalski (6 lutego 2012, 12:10:31)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1259