Zbieramy podpisy dla Niepodłegłej

Zapraszamy samorządy lokalne, organizacje pozarządowe, społeczności lokalne i wszystkich aktywnych społecznie mieszkańców regionu do włączenia się w akcję zbierania podpisów pod deklaracją z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.
Prosimy o pomoc w zebraniu podpisów w swoich małych ojczyznach, wśród osób z Państwa środowisk otoczenia. Chcielibyśmy, by deklaracja trafiała do każdej gminy i każdej miejscowości w naszym regionie - mówi marszałek Piotr Całbecki.
Przyjecie deklaracji mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego na stulecie Niepodległości wpisuje się w regionalne obchody jubileuszowe. Jako pierwsi podpisy złożyli rówieśnicy odrodzonej Polski, honorowi goście uroczystej części kwietniowej sesji sejmiku województwa. Szeroką, otwartą dla wszystkich kampanię składania podpisów pod tym wyjątkowym dokumentem rozpoczęliśmy 14 maja podczas uroczystej sesji sejmiku województwa połączonej z uroczystym posiedzeniem Forum Samorządowego Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Podpisy zebrane w ramach akcji wyeksponujemy w szczególny sposób - każdy stanie się częścią specjalnej, szklanej instalacji prezentowanej w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
Do włączenia się w akcję zbierania podpisów pod deklaracją zapraszamy samorządy lokalne, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, przedsiębiorców, społeczności lokalnych, młodzież, seniorów i wszystkich mieszkańców regionu. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać z naszej strony szablon karty do zbierania podpisów i do końca sierpnia 2018 roku przekazać wypełnione podpisami druki do Urzędu Marszałkowskiego (sekretariat Gabinetu Marszałka, pok. 232, plac Teatralny 2 w Toruniu).
Zachęcamy także do zbierania podpisów podczas różnego rodzaju imprez, festynów i wydarzeń kulturalnych. w tym celu przygotowaliśmy duże i łatwe do wyeksponowane tablice, na których mieszkańcy mogą składać autografy - można je odbierać w Urzędzie Marszałkowskim.
Informacje na temat pozyskania tablic i szczegółów akcji pod numerem telefonu 660-507-826.
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Treść deklracji (401kB) pdf
List marszałka Piotra Całbeckiego (253kB) pdf
szablon do zbierania podpisów (121kB) pdf

metryczka


Wytworzył: Beata Krzemińska (23 lipca 2018)
Opublikował: Marek Smoliński (23 lipca 2018, 13:05:30)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 153